تحلیل جوابیه جناب spring (قسمت اول)

جناب اسپرینگ که گویا خود را در مقام سخن  گوی جامعه ی امر پنداشته است، در اعتراض به اظهارات دادستان کل کشور مبنی بر ممنوعیت تبلیغ و غیرقانونی بودن بهائیت، مطالبی مرقوم کرده است که لازم است از منظر بهائیت آن مطالب بازنگری شوند.

نخست یادآوری می کنیم که مبتنی بر یک پیشینه ی تاریخیِ نه چندان دور، تشکیلات بهائیت به دستور محفل ملی ایران تعطیل شده بود. ماجرا از آن قرار است که در سال 1362 هجری شمسی دادستان وقت، بیانیه ای صادر می کند که در آن، بهائیت همانند حدود 150 سال گذشته، در ایران، غیرقانونی و غیررسمی اعلام می شود و در پی این اعلام، محفل ملی وقت، بنا به نصوص روشن بهایی، مبنی بر اطاعت بی چون و چرا از حکومت، طی اطلاعیه ای، تعطیلی تشکیلات امری را در سرتاسر ایران، اعلام می کند.

اینک نیز حادثه ی سال 1362 تکرار شده است و دادستان کل کشور با صدور اطلاعیه، در باره ی بهائیت و تشکیلات، اعلام نظر کرده است. البته روشن است که مستندات قانونی و محکمه پسند أمارات و قرائن مورد اشاره در نامه ی دادستان، علی القاعده در زمان مقرر در محکمه ی رسیدگی کننده به جرائم افراد و تشکیلات امری، ارائه خواهد شد، اما مواردی را که هم اینک برمی شماریم، برخی از همان أمارات و قرائنی است که نشان می دهد بهائیت در پشت پرده ی تشکیلات معطله، در طول این 25 سال، چه می کرده است:

1- انتصاب یاران و خادمین امر الله از سوی بیت العدل به جای اعضای منتخب جامعه امری که قبلاً در قالب اعضای محفل محلی و ملی، در خدمت بیت العدل بودند. این یاران و خادمین منتصب، (نه منتخب) همان نقش را ایفا می کردند که اعضای محفلین محلی و ملی! با این توضیح که این افراد با بیت العدل ارتباط مستقیم داشتند و گزارش فعالیت ها و تحولات و رخ دادهای جامعه ی بهائی را به عرض و اطلاع آنان را می رساندند و از ایشان دستورالعمل های لازم را جهت اداره ی امور جامعه ی بهائی، دریافت می کردند و مو به مو به مورد اجرا می گذاشتند.

(فراموش نفرمایید که بیت العدل یعنی یک هیئت نه نفره که اداره ی امور بهائیان جهان را به دست دارند و اطاعت از دستورهایش برای بهائیان از اوجب واجبات است و بهائیان آن گروه نه نفره را در صورت اجتماع، مصون از خطا می پندارند و بی چون و چرا و لِمَ و بِمَ، از آنان فرمان می برند. و باز هم به خاطر داشته باشید که این بیت العدل در واقع امر، از منظر خود بهائیت، بدلی و غیرقانونی است. این خود بحث مهمی است که در فرصتی دیگر به آن می پردازیم.)

2- تشکیلات بهایی، به منظور برقراری ارتباط سیستماتیک و منسجم با جامعه ی بهائیان، هر نوزده روز یک بار، جلسه ای تحت عنوان «ضیافت» در شبی معین و در تمام کشور، تشکیل می دهد که در این گونه جلسات، پیام ها و دستورالعمل های لازم الاتباع بیت العدل که برتر از وحی مُنزَل تلقی می شود، خوانده و به مورد اجرا گذاشته می شود. به این ترتیب ایجاد ارتباط تشکیلاتی با اعضا و دیکته کردن ابلاغیه های بیت العدل و تشکیلات، در ضیافت ها میسور می گردد. حتی در صورت تعطیلی ظاهری تشکیلات، «ضیافت» تشکیلاتی خانگی است که پیوند میان بهائیان و تشکیلات را مقدور می سازد.

3- راه اندازی و اداره ی دانشگاه غیرقانونی بهائیان تحت عنوان BIHE در تهران و برخی شهرستان ها زیر نظر بیت العدل. البته توجه داشته باشید که این دانشگاه به این بهانه تشکیل شده است که چون بهائیان اجازه ی تحصیل در دانشگاه های ایران را ندارند، بهائیان به ناچار به تأسیس این دانشگاه اقدام کرده اند. همین جا به اشاره می گوییم که بیت العدل برای استفاده ی بهینه از حربه ی بسیار کارساز و اثرگذار «مظلوم نمایی» بهائیان را ملزم کرده است که حتماً در گزینه ی دین، اعلام کنند که بهائی اند و از آن جا که به هر صورت بهائیت در ایران غیرقانونی و غیررسمی است، این اصرار و تأکید بیت العدل بر این امر غیرمنطقی، موجب می شود که جامعه ی مسلمان تحت تأثیر قرار گیرد و مقامات نسبت به این امر واکنش نشان دهند و این از قضا همان چیزی است که بیت العدل در پی آن است. بهائیان می توانند بدون قید کردن مرامشان در دانشگاه ها وارد شوند، چنان که بسیار از بهائیان به توصیه ی غیرمنطقی بیت العدل گوش نکرده اند و به دانشگاه هم راه یافته اند و درسشان را هم خوانده اند و فارغ التحصیل هم شده اند.

جالب است که بیت العدل پیشتر گفته بود اگر کسی بر خلاف دستور آنان مذهب خود را قید نکند و به دانشگاه برود، طرد می      شود، اما پس از چندی به خاطر فزونی مطرودین، بیت العدل قلم عفو بر جرائم اعمال آن متمردین مطرود کشید و همین امر موجبات اعتراض بهائیان بیچاره ای که فراهم آورد که گوش دل به دستورهای بیت العدل سپرده و از تحصیل وامانده بودند!

آقای اسپرینگ که فانی در تشکیلات است، در بخشی دیگر از نامه اش چنین ادعا می کند:

« در دیانت بهائی فرد باید خود برای عقیده و ایمانش تصمیم بگیرد، دیگر نباید مقلد و دنباله روی امثال جناب دادستان باشد و حتی برای کوچک ترین امور زندگانی از علما و روحانیان اجازه بگیرد. در دیانت بهائی آخوند و کشیشی وجود ندارد!»

گذشته از تهمت زدن جناب اسپرینگ به مسلمانان و مسیحیان و دروغ بودن مدعای مذکور، باید از ایشان پرسید:

آیا به راستی بهائیان در قبال بیت العدل بدلی و غیرقانونی( از منظر نصوص امری)، چه وضعیتی دارند؟

آیا فرمانبردران بی چون و چرای دستورهای بیت العدل نیستند؟

مگر نه آن است که در طول 45 سال گذشته بیت العدل خود را متصدی اختیارات انحصاری ولی امر الله مفقود!؟، می داند؟

مگر نه آن است که 19% از درآمد بهائیان بیچاره را تحت عنوان «حقوق الله» کریمانه دریافت می کند.

مگر نه آن است که این امر منحصراً به ولی امر الله مربوط می شود؟

مگر نه آن است که بیت العدل مخالفین و متخلفین از اوامر آسمانی تشکیلات را طرد اداری و روحانی می کند؟

مگر نه آن است که این امر هم منحصراً از اختیارات ولی امر الله است؟

مگر نه آن است که بر خلاف مقررات نظم بدیع امری، خودسرانه و به دل خواه خادمین امر الله و یاران را عزل و نصب می کند؟

مگر نه آن است که بی اجازه، به تفسیر و تبیین آثار رهبران بهائی را منحصراً عهده دار می شود؟

آیا به راستی مجموعه ی اختیارات بیت العدل و میزان اطاعت بهائیان از این تشکیلات مخوف و پشت پرده ی دیوارهای آهنین اسرائیل، با اختیارات بالاترین مقامات روحانی مسلمان و مسیحی، قابل مقایسه است؟ انصاف دهید!

ادامه دارد...

/ 1 نظر / 15 بازدید
وطن كليك

سلام . براي كسب درآمد بالا و مطمئن سيستم كسب درآمد وطن را به شما پيشنهاد مي كنيم.اين سيستم تنها سيستم كسب درآمدي است كه حداقل ميزان پورسانت شما براي پرداخت 1000 تومان مي باشد و اين نشان گر حسن نيت ما جهت واريز به موقع و كامل پورسانت ها مي باشد. بر خلاف سيستم هاي مشابه در اين سيستم محدوديت زمان درخواست واريز وجود ندارد ! همچنين قابل ذكر است اين سيستم تحت نظارت فروشگاه اينترنتي بزرگ و معروف وطن شاپ مي باشد. www.vatanclick.com