عکس العمل های مردمی نسبت به جوابیه یک بهائی

گفته بودیم الله ابهی ولی نه به این غلظت

اگر در دیانت بهایی جایی برای کینه و بغض و عداوت نیست چرا این آقای محترم چنین نامه ای به دادستان نوشته اند و از ایشان خواستارند جان بر کف شوند؟

 

یک دوست

در دین مقدس اسلام ایمان و  اعتقادامری قلبی است .برای اعتقاد داشتن به ولایت امیر مومنان حضرت علی علیه السلام اجاز گرفتن از هیچ تشکلی لازم و جایز نیست.

 

یک دوست

الله ابهی
البته که هر کسی بعد از اسلام, آخرین و بر ترین و زیبا ترین دینی که آن را درست نشناخته ایم ,بیاید و ادعای قیام مهدی(علیه السلام) بکند و در دنباله آن ادعای دیانت جدید بکند,البته که مردم را از مسیر حق دارد منحرف می کند و ادعای انحراف افکار که در دیانت بهایی است بیجا نیست.    

 

یک دوست

الله ابهی به تمام اهل بها و تمام بهایی دوستان و تمام افرادی که دیانت بهایی را می شناسند یا نه.
یک سوال همین اول کاری.قبل از این که خیلی بخواهیم تند بریم:
چه کسی گفته که جناب دادستان لرزه بر اندامشان افتاده است؟ اشتباه نکنید من نمی خواهم طرفداری محض از دادستان بکنم ولی سوال است برایم که ترس ایشان کجا نمایان شده است؟
حالا اگر می خواهی تند بری اشکال نداره این چند تا سوالو جواب بده:
1/شاید در یک شهری نیرو های امنیتی متوجه شوند که دزد ویا قاتلی آمده و امنیت مردم در خطر است. نگرانی نیرو های امنیتی در این مورد آیا حقانیت قاتل را اثبات می کند؟
2/این که دیانت بهایی بر حق است با این که دیانت بهایی قدرتمند است دو چیز است . یک موقع می گویند دیانت بهایی برحق نیست یک موقع می گویند قدرتمند نیست. من نمی خواهم بگویم بر حق است یا نیست می خواهم بگویم اگر کسی قدرت داشت دلیل بر حقانیت اش هست ؟یا این که مظلوم بود دلیل بر حقانیت اش است؟
3/ نمی شود جناب دادستان بدون این که جانشان را در کفشان بگذارند ادعای خود را ثابت کنند؟
در ضمن خواهش می کنم ابتدا ثابت کنند دیانت بهایی یک دین الهی است (حتی منسوخ شده مانند دیانت مسیحی است)

 

مهدی شاهرخی

مثل اینکه دوستان بهایی از کتب دینی خود اطلاع کافی ندارند که دست به انتشار اینگونه جوابیه ها میزنند درکتاب گنجینه حدودو احکام به ضرورت اطاعت از حکومت اشاره شده(باب ۵٧ کتاب)

 

الله ابهی

توجه داشته باشید: در قرآن اشاره به خاتمیت نبی مکرم اسلام شده است.
با این مقدمه اولین چیزی که به ذهن هر انسان صاحب عقلی که سوره 9 آیه 32 را می خواند می رسد این است که هر کس بعد از آمدن این دین بر حق ادعای دیانت جدیدی بکند در حقیقت خواسته که نور الهی را خاموش کند ولی خداوند متعال ابا دارد...

 

رضا

جناب اسپرینگ : لطفا قبل از قلم فرسائی وتلف کردن وقت خود ودیگران مطالعه ای در باب پنچاه ودوم وهفتادوپنچم گنجینه حدود احکام بفرمائید .چون با دقت در جملات والواح عبدالبهاءشما دوست عزیز اصلا نمیتوانید در سیاست اعلام نظر نمائید !چه رسد که به انتقاد ویا نامه نگاری با عنایت به مطلب ص336 گنجینه که میگوید ((میزان بهائی بودن این است که هر کس در امور سیاسیه مداخله کند وخارج از وظیفه خویش حرفی زند یا حرکتی نماید همین برهان کافیست که بهائی نیست دلیل دیگر نمیخواهد))حال با دقت در این حکم ونامه شما ایا شما بر خلاف دیانتتان عمل نکردین ؟و مطروداز بهائیت نیستید؟حال یا شما اشتباه کرده ایدویا جناب عبدالبهاء(قضاوت با خوانندگان)

/ 0 نظر / 12 بازدید